چای احمد کلاسیک یکی از چای های پرطرفدار در سراسر جهان است

آیا چای روی رنگ دندان تاثیر می گذارد؟

نوشیدن چای احمد کلاسیک می تواند منجر به تغییر رنگ پلاک های دندانی یا ایجاد لکه هایی بر روی آنها شود و در صورتی که دندان ها در عرض ۲۴ به طور کامل از پلاک ها پاک نشوند و رنگ خود دندان ها تغییر نکند.

ساعت‌ها ممکن است روی دندان‌ها شروع به سفت شدن کند و برای کاهش اثر چای احمد کلاسیک توصیه می‌شود از این عادات مضر برای دندان پرهیز کنید: شسته شده در چای چای را قبل از قورت دادن به مدت طولانی در دهان نگه دارید. بلافاصله بعد از نوشیدن چای مسواک بزنید.

شایان ذکر است که توصیه می شود حداقل نیم ساعت پس از نوشیدن چای صبر کنید و سپس مسواک بزنید.

این به این دلیل است که مینای دندان پس از مصرف نوشیدنی اسیدی ضعیف می شود و مسواک زدن مستقیم دندان ها می تواند منجر به آسیب به لایه مینا شود.

چای

سایر فواید چای برای سلامت دهان و دندان مصرف روزانه و مکرر چای سبز می تواند در کاهش خطر ابتلا به بیماری لثه فواید داشته باشد، اما برای جلوگیری از عوارض آن باید احتیاط کرد، زیرا یکی از مطالعات منتشر شده در مجله انجمن پریودنتولوژی هند در سال ۲۰۱۲ نشان داد که افرادی که مصرف می کنند چای سبز به طور قابل توجهی، لثه‌های بهتر و سالم‌تری داشتند، زیرا مصرف فراوان چای سبز با کاهش خونریزی لثه‌ها همراه بود، علاوه بر اینکه ظاهری سالم به آن‌ها می‌داد، این اثر را می‌توان به وجود ترکیبی به نام کاتچین در سبز نسبت داد.

چای، ترکیبی است که دارای خواص آنتی اکسیدانی است.

نکاتی برای جلوگیری از تاثیر چای و نوشیدنی بر روی رنگ دندان ها علاوه بر چای، نوشیدنی های بسیار دیگری نیز وجود دارند که روی رنگ دندان ها تأثیر می گذارند.

مانند قهوه، نوشیدنی های انرژی زا و آب برخی از انواع میوه ها.

مانند آب زغال اخته، آب تمشک و گیلاس ، در اینجا به نکاتی اشاره می شود که می توان در انتخاب نوشیدنی برای حفظ دندان های قوی و سالم رعایت کرد: نوشیدن با نی: از آنجایی که می تواند به حفظ لکه شدن دندان ها هنگام نوشیدن قهوه سرد، چای یا آبمیوه کمک کند.

از آنجایی که استفاده از نی به جلوگیری از تماس با مایع سطح جلویی دندان‌ها کمک می‌کند، همچنین ترجیح داده می‌شود به جای نوشیدن آهسته نی، آب‌میوه‌ها و تکان‌ها را با یکباره و با استفاده از نی بنوشید و شایان ذکر است.

که در صورت عدم امکان انتخاب نوشیدنی مناسب، نوشیدن آب به جای سایر نوشیدنی ها توصیه می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.