پودر دارچین بسته ای در چین موجب دعوا بین دو قبیله شد

اگرچه خوردن مقادیر زیاد پودر دارچین بسته ای ممکن است بی ضرر به نظر برسد، اما می تواند بسیار خطرناک باشد. اگر دارچین به ریه های شما برسد، نمی تواند تجزیه شود و ممکن است باعث عفونت و آسیب دائمی ریه شود.
استفاده از دارچین در مقادیر کم به عنوان ادویه عموماً بی خطر است. با بسیاری از مزایای سلامتی چشمگیر مرتبط است.

با این حال، خوردن بیش از حد ممکن است عوارض جانبی بالقوه خطرناکی ایجاد کند.

این بیشتر در مورد دارچین Cassia صدق می کند زیرا منبع غنی از کومارین است. برعکس، دارچین سیلان تنها حاوی مقادیر کمی کومارین است.

مصرف روزانه قابل تحمل برای کومارین 0.05 میلی گرم به ازای هر پوند (0.1 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم) از وزن بدن است. این مقدار کومارین است که می توانید در روز بدون خطر عوارض جانبی بخورید.

این معادل 8 میلی گرم کومارین در روز برای یک بزرگسال با وزن 178 پوند (81 کیلوگرم) است. برای مرجع، مقدار کومارین در 1 قاشق چایخوری (2.5 گرم) دارچین آسیاب شده از 7 تا 18 میلی گرم است (6). به خاطر داشته باشید که کودکان ممکن است حتی کمتر تحمل کنند.

پودر دارچین بسته ای

اگرچه دارچین سیلان فقط حاوی مقادیر کمی کومارین است، اما باید از مصرف بیش از حد آن اجتناب شود. دارچین حاوی ترکیبات گیاهی متعدد دیگری است که مصرف آن در مقادیر زیاد ممکن است اثرات نامطلوبی داشته باشد. از همه دارچین ها به عنوان ادویه کم استفاده کنید.

بزرگسالان باید از خوردن بیش از 1 قاشق چایخوری دارچین در روز خودداری کنند. کودکان ممکن است حتی کمتر تحمل کنند.
دارچین یک ادویه خوشمزه است که با فواید بسیاری برای سلامتی مرتبط است.

در حالی که خوردن مقادیر کم تا متوسط بی خطر است، خوردن بیش از حد ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند.

این بیشتر در مورد دارچین کاسیا یا “معمولی” صدق می کند زیرا حاوی مقادیر زیادی کومارین است که با شرایطی مانند آسیب کبدی و سرطان مرتبط است.

از سوی دیگر، سیلان یا دارچین “واقعی” فقط حاوی مقادیر کمی کومارین است.

در حالی که خوردن زیاد دارچین ممکن است معایبی داشته باشد، اما این یک ادویه سالم است که خوردن آن در مقادیر کم تا متوسط بی خطر است.

خوردن کمتر از مقدار قابل تحمل روزانه بیش از اندازه کافی است تا فواید سلامتی آن را برای شما فراهم کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.