هویج اصفهان به سلامت چشم کودکان کمک می کند

مزایای شواهد ناکافی بهبود مشکلات گوارشی در کودکان: بسیاری از مطالعات اولیه نشان دادند که ارائه یک محلول مرطوب کننده حاوی هویج و برنج به نوزادان ممکن است با کاهش دوره اسهال به خلاص شدن از شر مشکل اسهال کمک کند، همانطور که مطالعه منتشر شده در مجله Monatsschr Kinderheilkd نشان داد.

استفاده از محلول هویج اصفهان و برنج علاوه بر کاهش ضایعات، دوره اسهال را در کودکان و نوزادان کاهش می‌دهد و نیاز به جایگزینی مایعات آنها را کاهش می‌دهد.

زیرا حاوی سطوح بالایی از فیبر رژیمی است.

هویج

کاهش فیبرومیالژیا گسترده یا آنچه فیبرومیالژیا نامیده می شود: (به انگلیسی: Fibromyalgia) این یک وضعیت پاتولوژیک است که با انتشار درد مزمن در نقاط مختلف بدن همراه با واکنش شدید و دردناک هنگام فشار دادن مشخص می‌شود و بسیاری از تحقیقات نشان داده‌اند که وارد کردن آب هویج به رژیم غذایی روزانه ممکن است به کاهش علائم فیبرومیالژیا کمک کند.

در برخی افراد شایع است، یک تحقیق منتشر شده در BMC Complementary Medicine and Therapies در سال ۲۰۰۱ نشان داد که به ۳۰ نفر رژیم گیاهخواری داده شد که شامل بسیاری از میوه ها، سبزیجات، محصولات غلات، آجیل و دانه ها بود و علاوه بر نوشیدن آب هویج به میزان ۲ تا ۴ فنجان.

روزانه به مدت هفت ماه، و نتایج بهبود قابل توجهی را در کاهش فیبرومیالژیا در اکثر شرکت کنندگان نشان داد، اما شایان ذکر است که این بهبود ممکن است به دلیل ترکیبی از چندین عامل باشد و نه فقط به دلیل رفلاکس.

کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات: یک مطالعه منتشر شده در مجله تغذیه اروپایی در سال ۲۰۱۴ نشان داد که خوردن هویج با کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات مرتبط است، اما هنوز تحقیقات بیشتری برای تأیید این اثر مورد نیاز است.

افزایش سطح روی در بدن: مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۱ در مجله علوم غذا و کشاورزی منتشر شد و روی موش‌های آزمایشگاهی انجام شد، نشان داد که مصرف سبزیجات غنی از کاروتن، مانند هویج، استفاده بدن از روی مصرف شده از طریق غذاهای غنی از آن مانند غلات سطح روی را در بافت ها و استخوان ها ارتقا و پشتیبانی می کند

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.