نارنگی امروز برای پیشگیری از بیماری های عصبی استفاده می شود

فواید نارنگی بسیار زیاد و مشابه پرتقال است.

پوست و گوشت میوه های نارنگی به طور سنتی برای کاهش طیف گسترده ای از شرایط بهداشتی استفاده می شود.

با این حال، امروزه از خواص نارنگی برای موارد زیر استفاده می شود:

بهبود هضم. نارنگی ترشح اسیدهای معده را برای هضم مناسب و همچنین متعادل کردن مقدار اسیدها و صفرا را تقویت می کند، بنابراین به کاهش شکایات معده از جمله عفونت ها و التهاب ها کمک می کند.

افزایش متابولیسم. خواص آنتی اکسیدانی نارنگی امروز باعث عملکرد مناسب بدن و جذب بهینه مواد مغذی و همچنین کمک به حذف مواد سمی و تصفیه خون می شود و در نتیجه از حمله پاتوژن های بالقوه مضر جلوگیری می کند.

از دیگر خواص نارنگی می توان به اثرات ضد میکروبی، ضد اسپاسم و آرام بخش اشاره کرد که بیشتر در اسانس نارنگی متمرکز شده است که معمولاً برای ضدعفونی کردن زخم های سطحی، التیام عفونت های قارچی پوست، کاهش اضطراب و استرس، و رفع اسپاسم عضلانی، تنفسی و گوارشی استفاده می شود.

نارنگی

فواید نارنگی برای سلامتی مربوط به سطوح بالای ترکیبات آنتی اکسیدانی آن، عمدتاً کاروتنوئیدها و فلاوانون ها (هسپریدین، نارینژین، تانجریتین و روتین) با خواص زیست فعال قوی است.

خواص گوارشی نارنگی را می توان به هسپریدین، یک فلاوانون فراوان در این مرکبات و سایر مرکبات نسبت داد.

نشان داده شده است که برای بهبود ترکیب میکروبیوتای روده با افزایش تعداد فلور مفید، عمدتاً لاکتوباسیلوس و ایمونوگلوبولین A (IgA)، که یک آنتی بادی موجود در ترشحات مخاطی دستگاه گوارش و تنفس است، موثر است.

ثابت شده است که مقادیر بالاتر IgA و فلور سالم روده از عوامل بیماری زا محافظت می کند که می توانند بر سلامت دستگاه گوارش تأثیر بگذارند.

مطالعات مختلف نشان داده اند که هسپریدین ممکن است به طور بالقوه برای پیشگیری از بیماری های عصبی با کاهش التهاب عصبی مفید باشد.

این فلاوانون مهم موجود در نارنگی همچنین خواص آنتی اکسیدانی، ضد افسردگی، ضد آسم و تعدیل کننده ایمنی را نشان داده است.

نارنگی برای بهبود اختلالات شناختی، مانند آنچه که در اثر بیماری پارکینسون ایجاد می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.