مغازه ایی که بخاطر فروش عسل طبیعی خوی پلمپ شد!

عسل طبیعی خوی حاوی مجموعه ای از مواد شیمیایی گیاهی است که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند. برخی از انواع عسل به اندازه میوه ها و سبزیجات آنتی اکسیدان دارند.

آنتی اکسیدان ها به محافظت از بدن در برابر آسیب سلولی ناشی از رادیکال های آزاد کمک می کنند.

رادیکال های آزاد به روند پیری کمک می کنند و همچنین ممکن است در ایجاد بیماری های مزمن مانند سرطان و بیماری های قلبی نقش داشته باشند.

تحقیقات نشان می دهد که ترکیبات آنتی اکسیدانی موجود در عسل خام به نام پلی فنول دارای اثرات ضد التهابی است که می تواند در محافظت در برابر تعدادی از شرایط مرتبط با استرس اکسیداتیو مفید باشد.

نسخه خام عسل همچنین می تواند حاوی گرده زنبور و بره موم باشد که ممکن است فواید بیشتری داشته باشد.

مروری بر مطالعات در سال ۲۰۱۷ نشان داد که عسل خام ممکن است اثرات محافظتی بالقوه ای برای سیستم تنفسی، گوارشی، قلبی عروقی و عصبی داشته باشد و حتی در درمان سرطان پتانسیل داشته باشد.

عسل

بالاترین درجات عسل (حاوی کمترین میزان رطوبت) با خارج شدن از لانه زنبوری تحت تأثیر نیروی جاذبه خود (عسل گرانشی) یا سانتریفیوژ در دستگاه مخصوص به دست می آید.

درجات پایین تر عسل (رطوبت بالا) با رندر کردن عسل از لانه زنبوری در آتش به دست می آید.

محبوب ترین عسل گل طبیعی است. به خصوص انواع آن: آهک، گندم سیاه، اقاقیا، شبدر شیرین، خردل، پنبه دانه، آفتابگردان. عسل نام خود را از گیاهانی که زنبورها از آن شهد جمع می کنند گرفته شده است. انواع سبک عسل (اقاقیا، نمدار و غیره) به استثنای گندم سیاه، بیشترین ارزش را دارند. انواع تیره از نظر مواد معدنی با ارزش تر برای بدن هستند.

ترکیب شیمیایی عسل
عسل حاوی حدود ۶۰ ماده مختلف است. جزء اصلی همه انواع کربوهیدرات ها هستند: گلوکز (قند انگور) و فروکتوز (قند میوه). ۱۰۰ گرم عسل حاوی ۰٫۳ تا ۳٫۳ درصد پروتئین، ۷۷٫۲ درصد کربوهیدرات است و ۳۳۵ کالری انرژی برای بدن فراهم می کند.

عسل حاوی تعدادی آنزیم است که به طور قابل توجهی واکنش های متابولیکی را که در بدن رخ می دهد سرعت می بخشد.

از مواد معدنی موجود در عسل نمک های کلسیم، سدیم، منیزیم، آهن، گوگرد، ید، کلر، فسفر است.

عسل همچنین حاوی عناصر کمیاب است: منگنز، سیلیکون، آلومینیوم، بور، کروم، مس، لیتیوم، نیکل، سرب، قلع، روی، اسمیم و غیره.

عسل شامل تعدادی اسید آلی است: مالیک، انگور، سیتریک، لاکتیک، اگزالیک و ویتامین ها.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.