قوری چینی خیلی بزرگ که بدون شعله گاز چایی را گرم میکن

قوری چینی خیلی بزرگ از دهه ۶۰ توسط تامین کنندگان سرامیک فروخته می شود. تام کواک کینگ، مدیر کل و مدیر رستوران فونگ شینگ هنگ کنگ، می گوید: «از زمانی که رستوران افتتاح شد، همان قوری ها را می خریدیم و بیش از ۶۰ سال است که در تجارت هستیم.

«قوری‌ها در یک رستوران شلوغ فرسودگی زیادی دارند. دهانه و درب آن بیشترین آسیب را متحمل می شوند و این طراحی کمی بیشتر از سایرین دوام می آورد.

تام و سایر رستوران‌داران در تلاشی برای کاهش آسیب‌های ناشی از استفاده روزانه یام چا، یک لوله پلاستیکی برای گسترش دهانه قوری وصل کرده‌اند که نشتی را کاهش می‌دهد و از سرامیک محافظت می‌کند. آنها همچنین خطوط ماهیگیری را برای بستن درب به دسته وصل کرده اند و از افتادن درب جلوگیری می کنند.

قوری چینی خیلی بزرگ
«در دهه ۸۰، ما لوله‌های لاستیکی را از فروشگاه سخت‌افزار خریدیم تا دهانه را گسترش دهیم. تام می‌گوید اکنون، اکستندرهای پلاستیکی مخصوص ساخته شده‌اند و بسیار خوب کار می‌کنند.
باربارا آکرمن، ساکن نیوجرسی در ایالات متحده، می‌گوید: «وقتی به یام چا می‌رویم، چای خود را نمی‌ریزیم. «پیشخدمت ما معمولاً قوری را به یک میز جداگانه پشت سرمان می برد و وقتی چای ما را می ریزد از تمام میز کناری چکه می کند.»
پیشنهاد سون مبنی بر اینکه هزینه در تصمیم گیری دخیل است درست است. از جاناتان یی، مدیر و مدیر کل Emperor Garden، یکی از قدیمی‌ترین رستوران‌های چینی که یام چا در سیدنی، استرالیا ارائه می‌کند، پرسیدیم که آیا او قوری‌های بهتری را برای جمعیت ناهار کاوش کرده است.
پاسخ او موجز بود: “نه، به دلیل فرسودگی، هزینه نقش زیادی در انتخاب خرید دارد.” او تأیید کرد که این قوری رایج ترین قوری در رستوران های چینی خارج از هنگ کنگ است، زیرا مقرون به صرفه ترین قوری است.
کزیا چان، استاد چای رستوران چینی ستاره‌دار میشلین Rùn، در سنت رجیس هنگ کنگ، می‌گوید: «این واقعاً از فرهنگ غذاخوری تکامل یافته است. «مردم شروع کردند به سرو چای برای خود سر میز، بنابراین یک قابلمه بزرگتر لازم بود.»

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.