در گذشته بومیان آمریکا از عرقیات گیاهی برای درمان دندان درد استفاده می کردند

عرقیات گیاهی گیاه یا قسمت‌هایی از آن مانند برگ، ریشه یا گل است که برای مصارف مختلف، چه به دلیل عطر یا طعم، یا برای بهره‌مندی از خواص درمانی آن استفاده می‌شود. بسیاری از فرآورده‌های گیاهی به صورت قرص، کپسول، پودر و چای یا به صورت گیاه تازه یا خشک.

بسیاری از مردم بر این باورند که محصولات حاوی ترکیبات گیاهی ایمن تر از داروهای حاوی ترکیبات شیمیایی هستند، اما در واقع استفاده از برخی از داروهای گیاهی ممکن است خطرناک باشد و مشکلات سلامتی زیادی ایجاد کند، به خصوص زمانی که با داروهایی که فرد مصرف می کند تداخل داشته باشد.

توصیه می شود همیشه قبل از مصرف هر گونه عرقیات گیاهی با پزشک خود مشورت کنید.

پرمصرف ترین انواع فرآورده های گیاهی کدامند و دلایل استفاده از آنها چیست؟

از قدیم الایام از داروهای گیاهی برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شده است که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

این گیاه از زمان های قدیم به ویژه بومیان آمریکا برای درمان طیفی از بیماری ها مانند زخم، سوختگی، دندان درد، گلودرد و ناراحتی های معده استفاده می شده است.

عرقیات

سرماخوردگی و سرماخوردگی ۲۰ درصد است و ممکن است سرماخوردگی را پس از وقوع درمان کند.

برای اطلاعات بیشتر: گلودرد را با گیاهان دارویی درمان کنید

جینسینگ از زمان های بسیار قدیم در طب چینی برای درمان عفونت ها، تقویت عملکرد سیستم ایمنی، بهبود عملکرد مغز و افزایش انرژی در بدن انسان استفاده می شده است و مصرف طولانی آن باعث سردرد، کم خوابی و مشکلات گوارشی می شود.

جینکو از زمان های قدیم برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شده است زیرا حاوی گروهی از آنتی اکسیدان های قوی است، بنابراین برای درمان بیماری های قلبی، زوال عقل، مشکلات روانی و ضعف جنسی استفاده می شود، اما هنوز نیاز به تحقیقات بیشتر برای اثبات آن وجود دارد.

این گیاه از قدیم الایام برای درمان بسیاری از بیماری ها مانند سردرد، درد عصبی، دندان درد، سرماخوردگی، عفونت های ویروسی و یبوست استفاده می شده است و امروزه به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان، ضد میکروب، عمدتاً برای درمان علائم مرتبط با آنفولانزا و سرماخوردگی به بازار عرضه می شود.

و خواص ضد ویروسی با توجه به آنچه نتایج آزمایشگاهی نشان داد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.