خوردن شکلات تخته ای سبز به آلمان ممنوع شد

بسیاری از مردم بر این باورند که خوردن شکلات تخته ای سبز با پیروی از رژیم کاهش وزن مضر است، زیرا شکلات حاوی کالری، قند و چربی است، اما تحقیقات و مطالعات ممکن است این دیدگاه را تغییر دهد، زیرا مطالعات نشان می‌دهد که خوردن شکلات تلخ به احساس سیری کمک می‌کند.

علاوه بر این، کاکائو حاوی فلاونول هایی به نام (به انگلیسی: Oligomeric PCs) است که در مطالعات انجام شده بر روی موش ها مشخص شد که با کاهش وزن مرتبط بوده و دارای خواص ضد چاقی است و علاوه بر آن، شکلات حاوی کمی کافئین است.

که برای فرآیند متابولیسم مفید است که باعث افزایش کالری هایی می شود که بدن در هنگام استراحت می سوزاند، اما باید توجه داشت که شکلات انواع زیادی دارد و بیشتر انواع آن ممکن است سرشار از چربی و قند باشد و برای بدست آوردن فواید شکلات برای سلامتی، خوردن شکلات تلخ، یعنی حاوی 60 درصد کاکائو یا بیشتر، توصیه می شود و فقط باید به مقدار کم مصرف شود و لازم به ذکر است که این مطالعات فواید شکلات برای وزن را تایید نکرده است.

از دست دادن، همانطور که فقط بر روی حیوانات انجام شد، و هنوز نیاز به تایید مزایای آن برای انسان وجود دارد.

فواید کاری شکلات تلخ شکلات تلخ فواید بسیاری برای سلامتی بدن دارد و ما به مهمترین آنها اشاره می کنیم: این ماده غذایی مغذی به حساب می آید: سرشار از فیبر، به ویژه فیبر محلول، و بسیاری از مواد معدنی مانند آهن، منیزیم، مس، منگنز و غیره است.

این منبع خوبی از آنتی اکسیدان های قوی است: مانند پلی فنول ها، فلاونول ها و کاتچین ها. برخی از مطالعات نشان داده اند که آنتی اکسیدان های موجود در کاکائو و شکلات تلخ قوی تر از آنتی اکسیدان های موجود در برخی از انواع میوه ها مانند زغال اخته است.

می تواند جریان خون را بهبود بخشد: به دلیل دارا بودن فلاونول هایی که پوشش رگ ها را تحریک می کند تا اکسید نیتریک تولید کند، که به شل شدن شریان ها کمک می کند، که مقاومت آنها را در برابر جریان خون کاهش می دهد و این ممکن است به کاهش فشار خون کمک کند، اما باید توجه داشته باشید که این اثرات جزئی در نظر گرفته می شوند و نه تاثیر زیادی بر فشار می گذارد.

خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می دهد: شکلات تلخ حاوی ترکیباتی است که از کلسترول مضر (LDL) در برابر اکسیداسیون محافظت می کند و سطح کلسترول مفید (HDL) را افزایش می دهد و همچنین مشخص شده است که پاسخ سلولی به انسولین را بهبود می بخشد که به کاهش سطح کلسترول در بدن کمک می کند.

در دراز مدت، این ممکن است به کاهش خطر بیماری قلبی کمک کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.