جدیدترین فرش اردکان طرح شکوفه ای که نیازی به شست و شو ندارد!

از جمله مشخصات فرش دستباف، یکی از ویژگی های مهم، الیاف و نخ های به کار رفته در آن است فرش اردکان دستباف به طور کلی دارای سه بعد طول یا تار، پارچه یا عرض، پرز یا ارتفاع است که شکل ها و انواع مختلفی را در فرش دستباف ایجاد می کند.

وجود مواد اولیه مرغوب به یکی از اصلی ترین جنبه های تمایز فرش اردکان طرح شکوفه دستباف از سایر فرش ها تبدیل شده است در نظر بگیرید که باید به صورت زیر عمل کنیم:

1. فرش های تمام پشم: این نوع فرش ها همانطور که از نامشان پیداست، پارچه، پود و پرز هر سه پشم حیوانات است، این قاعده اصلی است که در بین فرش های عشایری شاهد آن هستیم، اما امروزه در این نوع فرش در بسیاری از موارد در تار و پود پنبه استفاده می شود و فقط پرز آن پشمی است.

2. فرش تمام ابریشم: فرش اردکان دستباف  که زیبایی و قیمت بالایی دارد و الیاف به کار رفته در پرزها از ابریشم است.

فرش

3. فرش گل ابریشم: در این نوع فرش ها که از پشم بافته می شود، تفاوت این است که به جای پرزهای پشمی در نقش ها و اطراف لبه ها از ابریشم استفاده می شود و معمولاً پود این فرش ها از ابریشم است.

4. فرش کف ابریشم: این نوع فرش نیز به نوعی مخالف مدل قبلی است و فرش اردکان بافته شده از پشم، به جای استفاده از پرز پشمی، تنها در زمینه خود از پرز ابریشم استفاده کرده است.

5. فرش خمیری: در مزرعه آنها از پارچه ضخیم و نازک استفاده می شود و نقش گل و درختچه آن پرزهای بلندتر و به اصطلاح کرکی دارد.

6. فرش کرکی ابریشمی: این نوع فرش اردکان که به دلیل قیمت بالا چندان رایج نیست دارای کرک و کرک ابریشمی است که گاهی از پنبه یا کتان تهیه می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.