اگر چشمتان دچار سوزش و قرمز شد از چای ایرانی برای درمان استفاده کنید!

مطالعات کافی در مورد فواید استفاده از چای ایرانی کیسه ای تلخ برای چشم وجود ندارد، اما برخی معتقدند که در موارد زیر مفید است: کاهش سیاهی دور چشم: چای کیسه ای سرد (پس از خیساندن آنها در آب) ممکن است به انقباض رگ های خونی در چشم کمک کند که به کاهش ظاهر سیاهی چشم کمک می کند.

درمان پف زیر چشم: چای کیسه ای سرد به کاهش پف زیر چشم به ویژه پس از بیدار شدن از خواب کمک می کند، اما در واقع هیچ تفاوتی با استفاده از کمپرس سرد برای همین منظور ندارد.

کاهش علائم برخی از مشکلات سلامت چشم: به عنوان مثال، اگر قرمزی در چشم یا التهاب ملتحمه وجود دارد، قرار دادن چای کیسه ای سرد روی چشم برای چند دقیقه به رفع قرمزی و سوزش کمک می کند و برخی از چای کیسه ای تلخ (خیسانده شده) استفاده می کنند.

در آب گرم) برای کاهش پوسته پوسته شدن و کمک به دفع ترشحات چشم در موارد بلفاریت یا انحراف چشم، با قرار دادن کیسه ها مستقیماً روی چشم برای چند دقیقه. نحوه استفاده از چای تلخ برای چشم مراحل زیر را می توان دنبال کرد، اما لازم به ذکر است که ابتدا باید با چشم پزشک مشورت کرد، به خصوص در صورت عفونت چشم: دو کیسه از هر نوع چای موجود (سبز، سیاه یا قرمز…) را به مدت حدود ۵ دقیقه در آب جوش قرار دهید.

چای

کیسه ها را در یک بشقاب قرار دهید و حدود ۱۵-۲۰ دقیقه در یخچال قرار دهید.

پس از آن، کیسه ها به خوبی فشرده می شوند تا از شر آب اضافی خلاص شوند.

برای استفاده روی چشم بهتر است روی تخت دراز بکشید، چشم ها را ببندید و بسته به هدف استفاده، کیسه ها را مستقیماً روی یا زیر چشم ها قرار دهید، به مدت یک سوم یا نیم ساعت.

پس از آن صورت را با آب سرد بشویید و چند بار در هفته از آن استفاده کنید.

آیا استفاده از چای تلخ برای چشم بی خطر است؟

از آنجایی که چشم عضوی بسیار حساس است، استفاده از چای کیسه ای برای چشم بدون تایید پزشک ممنوع است و باید نکات زیر رعایت شود : همیشه قبل و بعد از لمس چشم ها دست ها را بشویید. از مصرف چای کیسه ای داغ خودداری کنید.

قبل از استفاده از چای کیسه ای، چشم ها را از محصولات آرایشی به خوبی تمیز کنید.

از استفاده از کیسه های چای حاوی قطعات آهن یا کیسه های با طعم های مختلف مانند لیمو خودداری کنید.

قبل از استفاده لنزهای تماسی را بردارید.

از مالیدن کیسه های چشم برای جلوگیری از ورود آب به چشم ها خودداری کنید و در حین استفاده چشم ها را به خوبی ببندید.

کیسه های چای را فوراً بردارید و در صورت ایجاد درد یا سوزش به پزشک مراجعه کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.